SUKCES – CZYM JESTEŚ?

Sukces – czym jesteś? Możesz być w moim portfelu. Możesz być moim zdrowiem. Wspaniałym ciałem a możesz być wyjściem z traumy…

Czym jest dla mnie sukces? Sukces to zrobienie tego co mam zrobić najlepiej jak umiem. To brak wymówek. To praca wtedy kiedy trzeba w imię wyższej wartości. To poświęcenie mojego lenistwa dla przyszłego dobra. To tymczasowy dyskomfort, a często nawet nieprzyjemność w imię lepszego życia.

Często gdy coś robię a mi się nie chce – myślę sobie „Ela – teraz musi być gorzej żeby później mogło być lepiej.”

I tak to jest w życiu. Z moich obserwacji wynika, że największy sukces w terapii i w innych dziedzinach osiągają ludzie:
– zdeterminowani
– fanatycy tego w co się angażują. Jak w coś wchodzą to wręcz w tym pływają, zanurzają się we wszystkich emocjach, w zadaniu
– pracowici
– nie marudzą, nie kombinują, nie szukają wymówek tylko robią tyle ile mogą z tym co mają. Z czasem, wraz z postępami życie im otwiera nowe możliwości. Dlaczego tak się dzieje? Bo nie stoją w miejscu, w ich życiu, pracy nad sobą jest ciągły ruch, ciągły przepływ.

– BIORĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje życie i emocje. Nie wieszają się na innych. Nie kreują wyolbrzymionych dramatów w okół siebie żeby tylko uzyskać atencję. Kiedy trzeba proszą o pomoc, gdy jest ciężko, ale nie zwalają się z całym swoim bagażem na drugiego człowieka.

– UCZĄ SIĘ NA BŁĘDACH. O co chodzi? Już objaśniam. W życiu nie chodzi o to żeby nie popełniać błędów. W życiu chodzi o to żeby wyciągać z nich lekcje, swoje lekcje do przerobienia. Błędy popełnia każdy tylko ludzie którzy pną się w górę wyciągają z nich wnioski, świadomie je przerabiają, biorą „na warsztat”, pod mikroskop niczym naukowiec.
I nie chodzi tu o to żeby uprawiać samobiczowanie lub zwalanie na system, świat, Boga, szatana czy kogoś innego. Nie! Nie! Nie! Absolutnie NIE! Tu chodzi o to żeby zobaczyć, popatrzeć się – CO TAKIEGO SIĘ ZADZIAŁO? Gdzie jest moja odpowiedzialność za sytuacje a gdzie cudza? Co mogę zrobić żeby już tego nie powtarzać? Czego mogę się z tej sytuacji nauczyć? Co wyciągnąć dla Siebie?

ZOBACZYĆ, UZNAĆ, WYBACZYĆ SOBIE, zwłaszcza SOBIE i iść dalej, wyżej, bo po to tu jesteśmy….

Opublikowano KOBIETA SUKCESU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *